ଚାରି ବର୍ଷ ପରେ ଦଳକୁ ଫେରିଲେ ବିଜେପିର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଉପସଭାପତି ମୁକୁଲ ରୟ

0
137

କୋଲକାତା: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି)କୁ ଏକ ବଡ଼ ଧରଣର ଝଟକା ଲାଗିଛି। ଟିଏମସିରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ବିଜେପି ବିଧାୟକ ମୁକୁଲ ରୟ। ଏହା ଟିଏମସିକୁ ତାଙ୍କର ପୁଣି ଥରେ ଘର ବାହୁଡା। ଟିଏମସି ଛାଡ଼ି ବିଜେପିରେ ସାମିଲ୍ ହେବାର ପ୍ରାୟ ଚାରି ବର୍ଷ ପରେ ରୟ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ରୟଙ୍କ ସହ ପୁଣି ଥରେ ଟିଏମସି ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି।

ମୁକୁଲ ରୟ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଟିଏମସିକୁ ଫେରିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଟିଏମସିର ମହାସଚିବ ଅଭିଷେକ ବାନାର୍ଜୀ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି, ମୁକୁଲ (ରୟ) ଆମର ପୁରୁଣା ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଫେରିଛନ୍ତି। ସେ ବିଜେପିରେ ଭଲ ସ୍ଥିତିରେ ନଥିଲେ କାରଣ ବିଜେପି ବିଭିନ୍ନ ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇଥିଲେ, ଫଳସ୍ୱରୂପ ସେ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଶାନ୍ତ ନଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା, କାରଣ ସେ ବିଜେପିରେ କେହି ରହିପାରିବେ ନାହିଁ। ଏହା ଏକ ହୃଦୟହୀନ ପାର୍ଟୀ ଏବଂ ସେଠାରେ କୌଣସି ମଣିଷ ରହିପାରିବେ ନାହିଁ।

2017 ରେ ଟିଏମସି ଛାଡ଼ି ଯାଇଥିବା ରୟ ପୁଣିଥରେ ଟିଏମସିରେ ସାମିଲ ହେବା ପରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ପୁନର୍ବାର ପରିଚିତ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିବାକୁ ଠିକ୍ ଅନୁଭବ କରୁଛି। ଏହାର ଏକ ପ୍ରକାର ଘରୋଇ ପରିବେଶ। ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଆମର ନେତା ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ପୁଣି ଥରେ ଉପରକୁ ଉଠିବ।

ସେ କାହିଁକି ଟିଏମସିକୁ ଫେରିବେ ବୋଲି ପଚରାଯିବାରୁ ମୁକୁଲ କହିଛନ୍ତି ମୁଁ ଆଉ ବିଜେପି ପାଇଁ କାମ କରିବି ନାହିଁ, ତେଣୁ ମୁଁ ଏଠାକୁ ଫେରିଛି।

ବିଜେପିରେ ଥିବାବେଳେ ରୟଙ୍କ ସହ କୌଣସି ମତଭେଦକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରି ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଯେତେବେଳେ ବିଜେପିରେ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ମୋ କିମ୍ବା ଦଳ ବିରୋଧରେ କୌଣସି କଥା କହି ନଥିଲେ। ସେ ଆମ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ସହ ସର୍ବଦା ଭଲ ରହିଆସିଛନ୍ତି। ନିର୍ବାଚନ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଆମ ଦଳ ବିଷୟରେ ଚୁପ୍ ରହିଥିଲେ।

ଅଧିକ ବିଜେପି ନେତା ଟିଏମସିରେ ଯୋଗଦେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବା ସୂଚନା ଦେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ଶାନ୍ତ ଏବଂ ଭଦ୍ର ଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଟିଏମସି ସ୍ୱାଗତ କରିବେ। କିନ୍ତୁ କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଦଳକୁ ବିଶ୍ୱାସଘାତକତା କରି ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଟିଏମସି ନେତାଙ୍କୁ ବଦନାମ କରିଥିଲେ। ସେମାନେ ବିଶ୍ୱାସଘାତକ ଏବଂ ଦଳ ସେମାନଙ୍କୁ କେବେବି ଗ୍ରହଣ କରିବ ନାହିଁ।