ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବାରୁ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ଗହଣା ଦୋକାନୀ ସମେତ ତିନି ଗିରଫ

0
131

ଝାରସୁଗୁଡା: ଗହଣା ଦୋକାନୀର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା। 60 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗହଣା ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ମୃତକ ଜଣଙ୍କ ସୁରଶ ପାଣ୍ଡେ ବୋଲି ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି। ସେ ବୈଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ମହେଶ୍ୱର ପିଣ୍ଡା ରୋକ୍ସାର ଦହିୟା ଗାଁର ବାସିନ୍ଦା ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ଝାରସୁଗୁଡା ପୋଲିସ ଗହଣା ଦୋକାନୀ ନବନୀତ ସରଓ୍ୱଗି (29), ମେଘନା ପଟେଲ (20), ବେହେରାପାଟ, ଏବଂ ମହେନ୍ଦ୍ର କିଶାନ (25)ଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବା ପରେ ଗିରଫ କରିଛି।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ମୃତ ସୁରେଶ ପାଣ୍ଡେ ଝାରସୁଗୁଡା ସ୍ଥିତ ଓଡିସି ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନରେ ସେଲସ ମ୍ୟାନ ଭାବେ କାମ କରୁଥିଲେ। ଦୋକାନର ଷ୍ଟକ୍ ଖୋଲିବା ଏବଂ ବନ୍ଦ କରିବା ଦାୟିତ୍ୱରେ ସେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଅଗଷ୍ଟ 1ରେ ଦୋକାନ ମାଲିକଙ୍କ ସହିତ ଷ୍ଟକ ଚେକିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ 60 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗହଣା ନିଖୋଜ ଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା। ପରେ ସେ ଝାରସୁଗୁଡା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ଅଗଷ୍ଟରେ 9ରେ ସୁରେଶ ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ମା କୌଶଲ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ ଥାନାରେ ଏକ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ। ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଦୋକାନ ମାଲିକ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ। ଫଳସ୍ୱରୂପ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଶରୀରରେ ଗଭୀର ଆଘାତ ଲାଗିଛି। ପରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ନେଇଥିଲା। ଯେଉଁଠାରେ ପାଣ୍ଡେ ଗୁରୁତର ହୋଇ ପଡିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ବୁର୍ଲା ଭୀମସାର଼କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେଠାରେ ସେ 14 ଅଗଷ୍ଟ ଅପରାହ୍ନରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ।

ଝାରସୁଗୁଡା ଏସଡିପିଓ ନିର୍ମଳ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି, ଏ  ନେଇ ଝାରସୁଗୁଡା ଥାନାରେ ଦୁଇଟି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମ ମାମଲାରେ ଓଡ଼ିଶୀ ଜୁଏଲର୍ସ ସହିତ କାମ କରୁଥିବା ସୁରେଶ ପାଣ୍ଡେ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଅଳଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି କରି ନେଇଥିଲେ। ଦୋକାନ ମାଲିକ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ପରେ 408 ଆଇପିସି ଅଧୀନରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ଚୋରି ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପରେ ଦୋକାନ ମାଲିକ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସୁରେଶ ପାଣ୍ଡେଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ, ତାଙ୍କ ଦେହରେ ଅନେକ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା।

ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ମୃତଙ୍କ ମା କୌଶଲ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ ଦୋକାନ ମାଲିକ ତଥା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସୁରେଶ ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତି କରି ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ପୋଲିସ ଏବେ ମୃତକଙ୍କ ମାଆ ଦ୍ୱାରା ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତି କରି ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନର ଦୋକାନୀ ମାଲିକଙ୍କ ସମେତ ତିନି ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଉଭୟ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି।