ଦୁଇ ସାଇବର ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ଝାରସୁଗୁଡା ପୁଲିସ

0
66

ଝାରସୁଗୁଡା: ପୁଲିସ କବଜାରେ ଦୁଇ ସାଇବର ଲୁଟେରା। ଝାଡଖଣ୍ଡର ଜମତରା ସାଇବର ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଝାରସୁଗୁଡା ପୁଲିସ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଏହି ଦୁଇ ଠକ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲୁଥିଲେ। ପରେ ଏହି ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଚୋରି କରିବାରେ ବ୍ୟବହୃତ କରୁଥିଲା ଜମତରା ଲୁଟେରା।

ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିଥିବା ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ଆଦର୍ଶ କଲୋନୀର ବାସିନ୍ଦା ସୁନୀଲ କୁମାର ସାହୁ (32) ଏବଂ ମାଲଦା ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ବାସିନ୍ଦା ସେକ୍ ଅମାଦୁଲ ଛଦ୍ମନାମ ମେସ୍ତାଖିନ (28)। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ସେପ୍ଟେମ୍ବର 7ରେ ୟୁକୋ ବ୍ୟାଙ୍କର ଆଦର୍ଶ କଲୋନୀର ସୁନୀଲ ସାହୁଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ସନ୍ଦେହଜନକ କାରବାର ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା। ଏଭଳି ବିଶ୍ୱସ୍ତ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ଝାରସୁଗୁଡା ଶାଖା ବ୍ୟାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜର ତଦନ୍ତ କରିଥିଲେ।

ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଟଙ୍କା ସୁନୀଲଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଟଙ୍କା ଆଉ ଏକ ଆକାଉଣ୍ଟଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି କାରବାର ସୁନୀଲ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ଆୟ ଠାରୁ ଅଧିକ ଥିଲା। ତଦନ୍ତ ପରେ ପୁଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁନୀଲ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ନାମରେ ଝାରସୁଗୁଡାର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଯଥା ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ, ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏବଂ ୟୁନିଅନ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଆକାଉଣ୍ଟ ରହିଛି।

ସେହିପରି ସୁନୀଲର ଅନ୍ୟତମ ସହଯୋଗୀ ସେକ୍ ଅମାଦୁଲର ମଧ୍ୟ ଝାରସୁଗୁଡାର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ତା ନାମରେ ପ୍ରାୟ ଆଠଟି ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା। ତଦନ୍ତ ବେଳେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ସମାନ ପରିମାଣର କାରବାର ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ପୁଲିସ ଜେରା କରିବା ପରେ ସେଖ ଅମାଦୁଲ ଏବଂ ସୁନୀଲ କୁମାର ସାହୁ ସେମାନଙ୍କ ଏଟିଏମ କାର୍ଡକୁ ଝାଡଖଣ୍ଡର ଜାମତାର ସାଇବର ଠକଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ସେ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରତି ବଦଳରେ ଏହି ଠକମାନେ ସୁନୀଲ ଏବଂ ସେଖଙ୍କୁ ପ୍ରତି ଠକେଇର 8% ଟଙ୍କା ଦିଅନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କରେ।

ଝାରସୁଗୁଡା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ବିକାଶ ଦାସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁନୀଲ ସାହୁ ଏବଂ ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ସେଖ ଅମାଡୁଲଙ୍କୁ ସାଇବର ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଏହି ରାକେଟ ସହିତ ଜଡିତ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛୁ। ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଆମ ଦଳ ଝାଡଖଣ୍ଡର ଜମତରା ଯାଇ ତଦନ୍ତ କରିବ।