କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିକାକରଣ ନୀତିକୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ

0
115

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ବୟସ 18 ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ମାଗଣା ଟିକାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ଅଣ ବିଜେପି ଦଳରୁ ନବୀନ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ପାଖରେ ଟିକାକରଣ ନେଇ ମାପିଚୁପି ପରାମର୍ଶ ସହିତ ଦାବି ଜଣାଉଥିଲେ। ତେବେ ମୋଦି ସଂଧ୍ୟା 5ଟାରେ ଏହି ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ନବୀନ ସଂଧ୍ୟା 7ଟା ବେଳକୁ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ମୋଦିଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେବା ସହିତ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି।

ସେହିପରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଦିପାବଳୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗରିବ କଲ୍ୟାଣ ଅନ୍ନା ଯୋଜନାକୁ ବିସ୍ତାର କରିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଗତ ବର୍ଷ ଭଳି ସମସ୍ତ ରାସନ କାର୍ଡଧାରୀଙ୍କୁ ମାଗଣା ରାସନ, ଉପଯୋଗୀ ଏବଂ ପ୍ରଶଂସନୀୟ। ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇ ନୀତୀଶ କୁମାର ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ବିରୋଧରେ ଯୁଦ୍ଧ ଜିତିବାରେ ଏହା ସହାୟକ ହେବ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସୋମବାର ଦେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବା ସମୟରେ ଦୁଇଟି ବଡ଼ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର 18 ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବୟସ୍କ ଲୋକଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଟିକା ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ଏଥିସହିତ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ର ଗାରିବ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନାକୁ ଦୀପାବଳି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଉପାୟରେ ଦୀପାବଳି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 80 କୋଟି ଲୋକ ମାଗଣା ଖାଦ୍ୟ ଶସ୍ୟ ପାଇବେ।